Holdturneringer med sønderjyske hold

Serie 2 (4+2) Pulje 4 SØN
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Over Jerstal 1101058-22123-5034
2Rødekro 210754-26117-6530
3Lysabild/Tandslet 110335-4580-10319
4Rødekro 110332-4881-10113
5Badminton Sønderborg 110232-4874-10513
6Aabenraa 210129-5164-11511
Read More
Senior motion A doubler (4 spillere) Pulje 601 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Rødekro 27734-869-2225
2Lysabild/Tandslet 47426-1663-4318
3Starup 17322-2050-4814
4Hjordkær 17320-2250-5414
5Haderslev 17320-2248-5413
6Lysabild/Tandslet 57221-2151-4913
7Over Jerstal 27219-2347-5312
8Badminton Sønderborg 3706-3620-753
Read More
Senior motion B doubler (4 spillere) Pulje 602 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Bov 17637-575-1426
2Lysabild/Tandslet 38632-1668-4123
3Hjordkær 28532-1670-3823
4Kværs/Tørsbøl IF, Badmintonafd. 18431-1761-4021
5Vojens 17319-2339-5212
6Rødekro 38220-2847-6412
7Rødekro 48117-3141-669
8Lundtoft IF 18113-3530-628
9Starup 2829-3928-826
Read More
Senior motion C doubler (4 spillere) Pulje 603 (SØN - BL
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Vojens 28533-1571-4023
2Dybbøl 48531-1768-3922
3Augustenborg 28328-2064-4719
4Jels 18221-2750-6213
5Lysabild/Tandslet 2807-4121-863
Read More
Kredsserie Vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Badminton Esbjerg 2 (N)7777-14155-4098
2Nr. Lyndelse 27552-39113-9366
3Badminton Østfyn 17549-42107-9462
4Fredericia 17448-4397-9562
5Dybbøl 27241-5096-8847
6Fjordager 1 (O)7237-5480-11642
7Varde 17234-5778-11841
8Hjemly Idrætsefterskole 1 (O)7126-6556-13830
Read More
Serie 1 Vest Pulje 4
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Snejbjerg 17663-14129-3781
2Haderslev 17659-18124-4777
3Varde-Esbjerg 1 (O)7652-25108-5767
4Bramdrupdam BG IF 17345-32104-7556
5Aabenraa 27343-3494-6953
6Højbjerg 77335-4275-8544
7Grindsted BK 2 *Trukket7111-6622-13214
7Herning 2 *Trukket700-770-1540
Read More
Senior motion D doubler (4 spillere) Pulje 604 (SØN - BL)
HoldK.KampeV.VundneScoreSætP.Point
1Ulkebøl 18638-1077-3126
2Vojens 38534-1477-2922
3Lundtoft IF 28428-2062-4319
4Augustenborg 18319-2943-6713
5Ulkebøl 2801-476-950
Read More
Badminton Sønderjylland er en af de otte kredse under Badminton Danmark, der hver især hjælper med at give spillere og klubber de bedste oplevelser med badminton i Danmark.
Badminton Danmark

Kontakt os

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram